Close

Jak se obléknout na focení

Našla jsem parádní článek o oblékání na focení. Základní myšlenky článku jsem pro Vás přeložila.

V článku je zmíněno 10 tipů jak dát Vašemu rodinnému/ párovému focení WOW efekt.

  1. Barevné schéma

První věcí, na kterou se zaměřte při výběru oblečení je, kde budou Vaše fotky vystaveny. Do jakých barev je sladěný prostor? Pokud ve Vašem pokoji dominuje červená a Vaše outfity na focení budou fialové, nebude to působit harmonicky. Pokud je Váš pokoj spíše neutrální, můžete zvolit na focení výraznější barvičky.

Ve výběru barev autorka doporučuje například stránku Design Seeds, která je plná barevných schémat a Vy se můžete kochat. Uvidíte, která barevná kombinace s Vámi a Vaší rodinnou zarezonuje.

  1. Vyberte zajímavý prvek

Ať už máte v hlavě barevnou paletu nebo ne…když narazíte na jeden centrální vzorovaný prvek, půjde Vám to lépe. Může jít o krásné dívčí šaty nebo chlapeckou košili. Děti jsou středobodem našeho zájmu, tak je lepší když tento centrální prvek bude mít na sobě dítě.

  1. Vyberte tři barvy

Je dobré vybrat 3 barvy, které budou Vaše hlavní a ty pak doplnit neutrální šedou, bílou, černou nebo hnědou.

  1. Vrstvy a doplňky

Cardigan, náhrdelník, čelenka, šátek, košile, punčochy, klobouky, kravaty. Vrstvy a doplňky dodávají dimenzi, zábavu, texturu a bohatost celého vzhledu. Občas se to může zdát složité nakoupit všechny doplňky v jedné barevné paletě, ale věřte, že když si s tím dáte práci, výsledek bude skvělý. Když máte dvě holčičky, zkuste jedné dát modrou a jedné žlutou čelenku. Zkuste klukům obléknout rozdílné typy košil. Nebo jim obléknout vestičku.

  1. Mámy, ne abyste se ošidily

Když budete ladit outfit celé rodiny, nezapomínejte na sebe. Ne abyste si nakonec stoupla k šatníku a vybrala „něco“, co odpovídá barevnému schématu rodinného oblečení. I Vy se na fotkách musíte cítit úžasně.

  1. Rozdělte barvy

Když rozdělujete barvy jednotlivým členům rodiny, rozdělte tyto základní barvy i v jejich šatníku. Jeden mlže mít v základní barvě tričko, jeden sukni a jeden třeba jen jinak barevné kecky.

 

  1. Použijte program

Můžete se kouknout třeba na Pinterest, který je nevyčerpatelná studnice inspirace. Nebo můžete použít program, který doporučuje autorka článku. Jedná se o program Polyvore. V tomto programu si můžete vytvořit přehled svých outfitů, můžete zadávat oblečení z obchodů, kde nakupujete.

  1. Změňte úhel pohledu

Až budete mít jednotlivé kousky, položte si je na podlahu a podívejte se z odstupu. Jak k sobě ladí?

  1. Rozdělte páry

Když máte v rodině „ přirozené“ páry, snažte se je barevně odlišit, protože často budou stát vedle sebe, tak ať na fotkách barevně nesplynou. Tahle část může být náročná, ale zkuste to.

  1. Plánujte dopředu

Ujistěte se, že máte dostatečný čas na to dát rodinný outfitt dohromady. Termín focení dostáváte několik týdnů dopředu, tak nenechte nakupování na poslední chvíli. Není nic horšího než na poslední chvíli shánět modrou dívčí sukni v odpovídající velikosti.

 

Tohle je ve zkratce 10 tipů, jak se obléct na rodinné focení. Někdy to může být věda, ale když se zaměříte na i na tohle, výsledný efekt fotek bude parádní.

A pokud si nevíte rady, moc ráda Vám pomůžu. Vezměte s sebou na focení víc kousků oblečení a vyladíme ho společně na místě.

_

avatar